מזון אורגני

צרכן נבון שרוצה להשקיע ולעבור לאכול מזון אורגני אולי חושש שהוא משלם יותר ואם לא עובדים עליו, אז התוצרת מגיעה אילו גם ללא ריסוס.  לכן אנחנו פה בכדי להרגיע וטיפה להסביר כך שבעוד כמה דקות תהיו גם אתם מומחים למזון אורגני.

מזון אורגני הוא מזון המיוצר בחקלאות אורגנית הנחשבת בריאה יותר מהתוצרת רגילה, בעיקר בגלל האמונה שהיא מכילה יותר ויטמינים ונוגדי חמצון וכמו כן העובדה שחקלאות אורגנית שוללת שימוש בחומרי הדברה, אנטיביוטיקה וכימיקלים אחרים. צרכנים רבים מעדיפים תוצרת אורגנית גם משום שתהליך הייצור שם דגש על צמצום הפגיעה בסביבה ובאדם ואוסר על שימוש במוצרים מהונדסים גנטית.

לפני שנים רבות (ממש מזמן ) נהגנו לאכול מזון שגדל בשיטות מסוריות באדמה עשירה בחומרי הזנה ונטולת כימיקלים מסונים והורמונים משונים, אותה אדמה נקייה ועשירה סיפקה אחר כך רכיבים תזונתיים שהאכילו את החוליות הבאות בשרשרת המזון בסינרגיה מופלאה כמו שרק הטבע יכול לעשות.

בימים שעברו מאז למדנו לייעל ולשכלל את תהליך המזון כך שנוצרה מערכת חקלאית מהירה שסיפקה מזון באיכות פחותה בכמויות המוניות ובעלות נמוכה. למרות המחיר הנמוך והיעילות של השכלולים במערכת כיום אנו עדיין משלמים מחיר לא פשוט, האדמה נפגעת ואיתה נפגע כל הבסיס לחיים של פירותיה, והיא מתמלאת בפסולת וזיהום רעילים שמקורם בריסוס החקלאי ובתעשיות הכימיקלים והתרופות, שפוגעים לבסוף, איך לא- בנו.

במחקר שפורסם ברשת CBS בארה"ב, למשל, מצאו החוקרים שמקורות המים של למעלה מ 41 מיליון אמריקנים מזוהמים בשאריות של עשרות תרופות, בהן אנטיביוטיקה, הורמוני מין, תרופות פסיכיאטריות ועוד. ממחקרים דומים בארץ ומנתונים של המשרד להגנת הסביבה, אנחנו לומדים שהמצד דומה.

כיום המזון האורגני הוא המזון קרוב ביותר אותו אנו יכולים לצרוך לחקלאות המסורתית מפעם. החוק בישראל מספק תקנות ובדיקות מעבדה סדירות לחקלאי הרוצה לגדל גידולים אורגניים וכך מאפשר לנו כצרכנים לקבל ירק באיכות גבוהה, עשיר בחומרים תזונתיים וגם לא פוגע בקרקע ובבריאותינו.

למרות שעל מלפפון אורגני או תפוח אדמה אורגני אנו משלמים יותר מאשר על  ידידיו בסופר אנו מקבלים תמורה גבוהה יותר משום שאנו מבינים שתפקיד המזון האורגני הוא לשמור על בריאותינו לאורך זמן, מפני שהמלפפון האורגני שלנו מכיל ערכים תזונתיים טובים יותר.

לאור זאת, במטרה להגדיל את נגישות החקלאות האורגנית לציבור תוך כדי תמיכה ותשלום הוגן למגדלים המקומיים הקמתי את חברת ‘הירוק‘, שעוסקת בגידול , שיווק  מזון אורגני - ירקות, פירות ומוצרי מזון אורגניים ישירות לבית הלקוחות. אתם מוזמנים לנסות אותנו ולפתוח פרק טוב יותר ובריא יותר בחייכם ובחיי משפחתכם באתר: (קישור) או בטלפון 050-44851974.